Öğrenciler İçin İş Fikirleri

By | Mayıs 25, 2016

part-time-ogrenci-is-ilanlari

 

Bu öğrenci milleti hep parasız haftada birkaç gün hariç.Burs ve evden para gelen günler.Peki diğer günler neden bu öğrenci arkadaşlar bu kadar parasız.Çünkü ailenin yanından yeni ayrılmış, parayı 1 ay boyunca nasıl kullanacağını bilmiyor.Yeni özgürlüğüne kavuşmuş gezmek tozmak istiyor.Sonuç 3. aydan sonra ek iş, part time iş arıyor.Aşağıda öğrencilerin yapabileceği birkaç freelance, dönemsel, part time ve ek iş tarzı fikirler paylaştım.

  1. Cafede part time çalışmak:Özellikle küçük illerde bu iş pek kazançlı değil.Çünkü işveren part time çalışma saatleri olarak öğrenciyi sabah 9 akşam 5 arası yani 8 saat ya da akşam 6 gece 2 arası çalıştırır.Bu saatler cafe işletmelerinde part time olarak gözükür ve 20-30 lira günlükle çalışırsınız.
  2. Garsonluk:Haftasonu düğün, organizasyon ve restaurantlarda ekstracı diye tabir edilen daha çok komilik işi.Mekanın önceki günden kalan bulaşık ve temizliği ile ertesi güne hazırlığını da yaparfakat günlük ücret olarak ödeme alırsınız.O da 40-50 TL arası.
  3. Anket İşi:İnsan kaynakları tarzı şirketlerin aracılığı ile anket işlerine ulaşabilirsiniz.Genellikle günlük ve birkaç günlük olur.Ödemeleri 1 ay sonra yatabilir.
  4. Makale Yazarlığı : Freelance tabir edilen bir iştir.Yaptığınız işin boyutuna göre para alırsınız.Özgün makaleniz ücret olarak 100 kelime üzerinden değierlendirilir.Her 100 kelimesi 2 TL civarı bir ücrettir.
  5. Özel Ders Vermek :Bulunduğunuz bölgede internet üzerinden veya ilan dağıtarak bütün konularına hakim olduğunuz bir ders ile ilgili özel ders verebilirsiniz.
  6. Network Marketing : Serbest zamanlı yapabileceğiniz bir iş.Şu an sektörde yerli ve yabancı pek çok yasal firma bulunmakta.Giyimden kozmetiğe, websitesinden gıdaya kadar pek çok ürün kategorisinde network marketing şirketleri mevcut.Hepsinde ilk üye olurken ürün veya ürün paketi almak gerekiyor ve bu paketlerin fiyatı 100 TL ile 3000 TL arasında değişiyor.Öğrenci için paket fiyatının az olduğu şirketler daha mantıklı.Şu an network marketing sistemi ile para kazanan arkadaşlarımın aylık gelirleri 30 bin TL ye kadar çıkıyor.

Sorularınız, fikir ve önerileriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

https://www.facebook.com/vlknysldg

 

.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *