E-ticaret nedir, e-ticaret sitesi nasıl açılır?

By | Aralık 7, 2013

internetten-alisveris-guvenli-midir

E-ticaret yani elektronik ticareti internet üzerinden yapılan alışveriş olarak tanımlayabiliriz.Günümüzde eticaret genellikle bulunmayan ürünler ve daha uygun fiyata satılan ürünler alınmak için kullanılmakta.Ayrıca yoğun tempoda çalışan insanların saatlerce alışverişe ve mağaza mağaza gezerek ürünleri karşılaştırmalarına fırsatları olmadığı için seçtiği bir alışveriş sistemi.

E-ticaret sitesi açmak için yapmamız gerekenler neler?

Öncelikle bir şirket kurmamız gerekir yani fatura kesiyor olabilmemiz.

Satacağımız ürünleri belirlemeli ve stok yapmalıyız, ya da tedarikçilerle anlaşmalıyız.

E-ticarette son yıllarda çoğu üründe rekabet büyük olduğu için çok az kar ile satılan ürünler oldukça fazla.Bu yüzden Kargo firmasıyla anlaşıp, kargo ücretimizi minimum seviyeye düşürmeliyiz.Ayrıca yine kargo firmasıyla anlaşıp kapıda nakit ödeme ve kapıda kredi kartı ile ödeme yöntemlerini de müşterilerimize sunmalıyız.

E-ticaret için site açmalıyız.

,Bankadan sanal pos hizmeti almalıyız, bankadan sanal pos almak pek kolay değil.Bu yüzden aracı kurumlarla da anlaşabilir.

E-ticaret sitemizin müşterileri oluşması için reklama büyük bir bütçe ayırmalıyız ve Eticaret sitemizin arama motorlarında üst sıralara çıkması için seo ayarlarını yaptırmalıyız.

Yukarıdaki çoğu masraftan kurtulup 750 TL +KDV gibi ufak bir yatırımla E-ticaret sitesi açabilirsiniz.Şirket kurmanıza ve vergi levhası almanıza gerek yok.Ayrıntılar için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Volkan YEŞİLDAĞ   : 0507 924 22 23

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *