DROPSHIP SISTEMI NEDIR NASIL KAZANDIRIR ?

By | Aralık 7, 2013

Bu gün sizlere dropship sistemi ile internette para kazanmayönteminden bahsedeceğim. Aslında drop shipping yöntemi,satış ortaklığı konusunu az çok biliyorsanız, size yabancı gelmeyecek bir sistemdir.Kısaca tabiri ile satış ortaklığı sisteminin benzer bir yöntemidir.

İnternet ticaretinde bir ürünün tanıtımı yapıp, ürün satıldığı zaman komisyon kazanırız. Dropship yönteminde de tanıttığımız ürün satıldığı zaman para kazanırız. Yani buda internet üzerinden satış yapılan sistemlerin bir çeşididir.

Drop shipping Yöntemi ile Nasıl Kazanırız ?


Drop shipping, satış ortaklığı sistemi şöyle işlemektedir ;
Tedarikçi bir firmadan, internet üzerinden pazarlanmak üzere bir ürün seçiyorsunuz, sonrasında ise seçtiğiniz ürünü gittigidiyor türündeki sitelerde, sadece resim ve tanıtımları ile sergileyip satılmasını bekliyorsunuz.Ürün satıldığı takdirde, tedarikçi firmadan ürünü satın alıp, gönderilecek adrese ise ürünü alan kişinin belirttiği adresi yazıyor ve ürünün kullanıcıya ulaşmasını sağlıyorsunuz. Böylece sattığınız üründen kar payı elde etmiş oluyorsunuz. Tabiki burada bize kazandıran bir firma söz konusu değil, bir ürünü aldığınız fiyatın üzerine kendi kar payınızı koyup satıyor, binevi internette ticaret yapmış oluyorsunuz.

Drop Ship Sistemi ile Herkes Para Kazanabilir mi ?


Şöyle söyleyeyim, sistemin mantığını bilen herkes dropship sistemi ile ticaret yapıp para kazanabilir. Tabiki burada az veya çok kazanmak yine kişinin bilgi ve tecrübesine bağlıdır.Bu sistem şu an yurt dışında kullanılmakta olup ülkemizde ise insanlar tarafından yeni yeni farkediliyor. Ve hatta işi daha profesyonel yapmak isteyenler, ücretli üyelik ile bazı tedarikçi firmalara kaydolup, binlerce ürünü ucuza alıp pazarlayabiliyorlar. Ücretli tedarikçi firmalar bize neyi sağlıyor ? Örneğin bir fotoğraf makinesi normalde 150 lira gibi bir fiyata satılıyorsa,firma bize toptan fiyatına, atıyorum 70 liraya tedarik ediyor, böylece bizde üzerine belirlediğimiz kar payını koyup satıyoruz.

Bu arada bilmeniz gereken bir nokta var, bu firmaların geneli yabancı olup aralarında sahtekar olanlarıda mevcuttur. O yüzden bu tür bir işe girişmeden iyice araştırmanızı tavsiye ediyorum, ve hatta iyi bir ingilizceye sahip olmayanların bulaşmaması gerekir diye düşünüyorum.Çünkü içerisinde iyi kazançlar dönen bir sistemde mutlaka sahtekarlarda türeyecektir. Enazından hem kandırılmamak için hemde öğrendiklerinizi uygulayabilmeniz için iyi bir ingilizcenizin olması şarttır. Ama üzülmeyin bu işi türkçe bazı siteler aracılığı ile de yapabilirsiniz.

İngilizcesi Olmayan Dropship ile Para Kazanabilir mi ?


Tabiki ingilizcesi olmayan kişilerde bu işten para kazanabilirler. Yazımın başında da belirttiğim gibidropship sistemi ülkemizde de kullanılıyor.Şimdi size örnek vereceğim siteler aracılığı ile bu işi yapabilirsiniz.

Öncelikle ilk işimiz ucuz ürün satan bir tedarikçi bulmak,sonrasında ise bu ürünü gitti gidiyor türünde ki sitelerde pazarlamak. Mesela örnek olarak sizlere bitenekadar com sitesini ucuz ürün bulma konusunda önerebilirim. Oradan seçtiğiniz ürünlerin fotoğraflarını ve tanıtım yazılarını gittigidiyor sitesine koyup birde üzerine kar payınızı eklediniz mi, geriye kalan tek şey ürünün satılmasını beklemek.

Burada unutulmaması gereken bir nokta var, o da seçtiğiniz ürüne kar payınızı koyarken, varsa kargo ücreti v.s gibi giderleride eklemeniz gerekebilir. Yanlış anlaşılmasın burada ürünü siz kargolamıyorsunuz,ürünü tedarikçiden sipariş ederken, tedarikçi firma sizden kargo ücreti kesebilir,o yüzden kar payınızı eklerken bu gibi durumlarıda göz önünde bulundurun, aksi takdirde kar edeyim derken zarar etmeyin.Son olarak ürünü alan kişinin, gittigidiyor da belirttiği adresi yazıyorsunuz, yani ürün direk olarak size gelmeden müşteriye ulaşmış oluyor.Bu dadropship mantığını oluşturuyor.Bilmem Anlatabildim mi ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *