Donald Trump Network Marketing’i Tavsiye Ediyor!

By | Aralık 7, 2013

Milyoner iş adamı Donald Trump Network Marketing’i size önerse ne derdiniz? Korkup hayır mı derdiniz? Hiç zannetmiyorum. Hiç düşünmeden evet derdiniz.

 

Donald’a göre;

Pazarlama güçlü bir araçtır. Network Marketing ise bu gücü arttıran etkendir. Basitçe bakacak olursak, bir ürün alırız ve bu ürünün reklamını yaparız. Reklamını yap ve pazarla. Bu kadar basit.

Şimdi Donald Trump’a göre Network Marketing işinde çalışanların ne gibi özelliklere sahip olması gerektiğini maddeler halinde altta görebilirsiniz.

Tutku: Sadece network marketing işi için değil, ne iş yaparsanız yapın TUTKUYLA yapın. (ÇOK ÇOK İYİ HAYAT – ZİG ZIGLAR) Bu ilk şartımız. Mesela neden hayalimizde tek bir araba markası vardır, neden bir kıza çıkma teklif edersiniz, neden bazen “Ya ben bu işi bitiririm, ya bu iş beni bitirir.” deriz? İşte tüm bunları ateşleyen tutku fitilidir.

İçsel Motivasyon: İçsel motivasyon kendi içinizden gelen, bir işi yapma adına bizi isteklendiren şeydir. Tamam dışsal motivasyon -başkasının bizi motive etmesi- önemlidir fakat dışsal motivasyon devamlılık arz etmeyeceğinden, bizi başarıya götürecek olan içsel motivasyondur.

Girişimci Ruh: Girişimci ruha sahip olmak demek, odaklanabilme ve azmetme gibi özelliklere sahip olmak demektir. Şunu unutmayın, başarılı ya da başarısız iş modeli yoktur, başarılı ya da başarısız girişimciler vardır. Bazen çok kötü şirketlerde bile başarılı olmuş insanları etrafımızda görebiliyoruz. Bu az önce söylediğimin kanıtıdır. Ayrıca her insan doğuştan bu özelliklere sahip olmayabilir. Bu sebepten liderlerinizin düzenlediği eğitim toplantılarına bıkmadan usanmadan tekrar tekrar katılın. Bu eğitimler size bu donanımları sağlayacaktır.

Sosyallik: Sosyal olmaktan nefret ediyorsanız, bu iş modeli size göre değildir. Çünkü bu işte insanlarla beraber olduğunuzdan ve ticaretiniz bir insan organizasyonundan meydana geldiğinden, sosyal bir kişiliğe sahip olmanız çok çok gereklidir. Dışarı çıkmanız, konuşmanız, sunum veya eğitim yapmanız ve problem çözmeniz gerektiğinden, sosyal olmayı sevmiyorsanız, bu işe hiç bulaşmayın.

Çok fazla rahatlıktan vazgeçin. Hatta işe yeni başladıysanız, altınızda bir diken varmışçasına dikkatli davranın. Peki ben bu işte ne zaman rahat edeceğim derseniz, bu tamamen iş hakkındaki bilginize ve bu işten cebinizi ne kadar doldurduğunuza bağlıdır.

İşe yani başladıysanız, birçok engellemelerle karşılaşacağınız muhtemeldir. Sadece azmedin ve başladığınız yolda ilerleyin. Hızınızı arttırın. Eğitimlerden korkmayın. Kendinizi sürekli geliştirin. Bakacaksınız ki başarı kendi ayağıyla size gelecektir.

Saygılarımla;

Enes

Not: http://www.trumpnetwork.com/ sitesinden de görebileceğiniz üzere, Donald Trump da network marketing şirketi kurmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *