BonjukTea, Türkiye’de bayilik vermeye başladı

By | Aralık 7, 2013

20 yıldır Malezya’da faaliyet gösteren Türk şirketi, TURKUAZ Şirketler Grubu’nun yeni nesil ürünü BonjukTea, Türkiye’de bayilik vermeye başladı.

Turkuaz, BonjukTea ile bayisi olacak girişimcilere karlı bir yatırım olanağı sunuyor. Firma, isim bedeli için 25 bin dolar talep ederken, aylık cironun yüzde 3’ü ise 5 yıllık bayilik sözleşmesi için franchise ödemesi olarak alıyor.

Türkiye’deki ilk kapsülüyle İstanbul Meydan AVM’de hizmet veren BonjukTea, 2013 yaz sezonunda özellikle sahil kentlerini öncelikli tutarken, Türkiye’nin farklı bölgelerinde de yer almayı hedefliyor. BonjukTea Genel Müdürü Velican Çeltik; ‘iyi çalışan bir bayii, günde 300 bardak BonjukTea satarak aylık 30 bin TL netkazanca ulaşabilir’ diyor. Şirket, 2013 yılı için 20 bayilik kontenjanı ve 10 merkez mağaza hedefiyle büyümeyi planlıyor.

BonjukTea, mağaza içi, cafe, kiosk ve ekspres kapsül olmak üzere 4 farklı konseptte faaliyet olanağı sunuyor. Minimum şube açılış maliyeti 50 bin TL iken, konsepte göre yapılacak yatırımda maliyetler değişkenlik gösterebiliyor. Ortalama kar marjının yüzde 150 ile yüzde 280 arasında olması, yapılan yatırımın geri dönüşünün bir sene içerisinde gerçekleşmesine olanak veriyor. Ayrıca bir şube 4 ile 8 hafta arasında faaliyete geçiyor.

Malezya’da doğan Türk markası BonjukTea, ilk 10 bayisine ödeme kolaylıkları indirim ve kar marjı konusunda katkı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *